Lapiuko kuprinės – sveikam, ekologiškam gyvenimui

Kalnų namai lapkritis 25, 2019 4 Komentarai

Lapiuko kuprinės – sveikam, ekologiškam gyvenimui

Autorius Vytautas Nosevičius (iš žurnalo "Kelionės ir Pramogos", 2019 vasaros numeris)

Prieš gerą pusmetį Vilniuje, Užupyje, lankytojus pakvietė jaukūs „Kalnų namai“. Apsilankęs čia supratau, kad tai ne vieno keliautojo svajonių vieta, kur gali ne tik susipažinti su reikiama kelionėms ar žygiams įranga, bet ir gurkšnojant kvapnią Alpių žolelių arbatą, kruopščiai surinktą kalniečių rankomis, susirasti ir paskaityti mėgstamą knygą apie kalnus, kurių čia sukaupta įvairiausių – nuo Sniegynų Tigro Tensingo Norgėjaus biografijos iki legendinio lietuvių alpinisto Vlado Vitkausko įkopimo į aukščiausias pasaulio viršūnes istorijų. „Kalnų namų“ sumanytojai ir įkūrėjai Agnė ir Marius Pulkauninkai. Marius būdamas alpinistas, didžiulis kalnų mylėtojas seniai svajojo apie namų, kur žmonės užsukę galėtų jaustis kaip kalnų trobelėje, kur galėtų atsikvėpti, sušilti prie spragsinčio židinio, pavartyti kelionių tematikos leidinius ar įsigyti būtinos kalnų įrangos, įkūrimą.

Kalnų namai parduotuvė iš lauko

Užėjus į „Kalnų namus“ išsyk pasijunta, kiek čia įdėta meilės kuriant interjerą ir kaip visos kuprinės, kalnų batai bei ledkirčiai neatsiejami nuo žmogaus, kuris čia viską kūrė. Šių namų šeimininkai iki širdies gelmių įsimylėję kalnus, kasmet po kelis kartus į juos iškeliauja ir yra daug prikaupę įvairios jų įrangos. Jų namų Užupyje palėpė užpildyta apie 30 įmantriausių ledkirčių – nuo vintažo stiliaus ilgomis medinėmis rankenomis iki pačių moderniausių, trumpų ir lengvų kaip pūkas, bei kitokių atributų – nuo medinių ledo kaiščių iki kuprinių. Vienos iš jų baigia užkariauti pasaulį ir ne tik dėl patvarumo, bet ir didelės meilės gamtai. Tai originalaus dizaino, lengvos švedų gamybos „Fjällräven Kånken“ kuprinės, atsparios drėgmei, tinkančios ir vaikams, kasdien žingsniuojantiems į mokyklas, ir jų tėvelių kelionėms.

Gera kuprinė – tiesus stuburas

Pūstauodegio lapiuko emblema pasipuošusių „Kånken“ kuprinių istorija prasidėjo praėjusio šimtmečio 6-ajame dešimtmetyje, kai keturiolikmetis švedų keliautojas Ake Nordin’as, jausdamas patogių kuprinių stygių, užsibrėžė tikslą pats jas sukurti. Didelis maišas, apsiūtas tvirta medvilne, ant medinio rėmo su odiniais diržais sulaukė nemažo turistų dėmesio ir vaikinukui teko pradėti siūti kuprines pagal užsakymą. 1960 m. dizainas buvo patobulintas, medinis pagrindas buvo pakeistas „ateities medžiaga“ – lengvu aliuminiu ir A. Nordinʼas prekės ženklu pasirinko „Fjällräven“ (lietuviškai – poliarinė arba arktinė lapė) pavadinimą. Tariant jį jaučiama galinga Skandinavijos miškų dvasia Fjelrevenas. O kuprinė sukonstruota taip, kad svoris tolygiai pasiskirstytų ant nugaros ir tai itin svarbu laikysenai, nes iki 80 proc. švedų prieš kelis dešimtmečius labai kentė nuo stuburo iškrypimo.

Sveikos, patvarios ir patogios

„Kånken“ pamėgo visi, nes vienodas šios kuprinės apkrovos pasiskirstymas leido komfortiškai judėti tiek trumpuose kasdieniuose, tiek ilguose žygiuose. Ake Nordin’as sukūrė kuprinę, kuri taisė stuburo iškrypimus ir saugojo nuo šios bėdos. Pirmais metais buvo parduota 400, o per antrus metus – jau daugiau kaip 30 000 kuprinių... Šiemet sukanka 41 metai nuo pirmojo „Fjällräven Kånken“ pasirodymo rinkoje. Šios firmos kuprinių parduodama vis daugiau ir jos yra vienos populiariausių miesto kuprinių pasaulyje. Iki 2018 m. jų parduota daugiau kaip 3 mln. ir kasmet papildomai realizuojama dar apie 300 tūkst. Pirkėjai gali rinktis „Fjällräven Kånken“ kuprines net iš 45 spalvų ir 6 tipų: „Kånken“, „Kånken №2“, „Kånken Mini“, „Kånken Laptop“, „Kånken Kids“ ir „Re-Kånken“. Jas gaminant, kaip ir anksčiau, naudojamas unikalus „Vinilon F“ audinys, kuris „kvėpuoja“ ir apsaugo kuprinės turinį nuo drėgmės. Kitas svarbus kuprinės medžiagos privalumas – patvarumas. „Kånken“, įsigytos dar mokyklos laikais, be jokių problemų atlaiko universiteto bei nepertraukiamų kelerių metų bastymosi po pasaulį etapus.

Poliarinė lapė Fjallraven

Poliarinių lapių išsaugojimo projektas

Poliarinės lapės atvaizdas ne šiaip sau puošia kuprines ir yra pagrindinis jų prekinis ženklas. Jau 25 metus pirkdami „Fjällräven“ gaminius visas pasaulis prisideda prie šio reto gyvūno populiacijos didinimo, nes 2 proc. prekės vertės patenka į poliarinių lapių išsaugojimo fondą. Itin didžiulį dėmesį ekologijai skirianti įmonė visai neseniai kuprinės metalinius rėmus pakeitė į beržinius bei ėmė kurti krepšius iš perdirbtų medžiagų, tuo prisidėdama prie gamtos išsaugojimo. „Fjällräven“ nuolat tobulina savo gaminius rinkdamasi naujas medžiagas bei dizainą, kad už savo pečių galėtumėte jausti tikrą kokybę ir komfortą! Lietuvoje šių švediškų kuprinių ir kitų šios kompanijos žygiams bei kelionėms būtinų atributų galite rasti jaukiuose „Kalnų namuose“.
Kalnų namai
Kalnų namai

Autorius4 Komentarai

BillyNUT
BillyNUT

gruodis 26, 2020

я.ру

ihoguljey
ihoguljey

gruodis 16, 2020

http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ – Amoxicillin 500mg Capsules Amoxil Dose For 55 Pounds ntd.cirx.kalnunamai.lt.fjw.jj http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/

amifiton
amifiton

gruodis 11, 2020

http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ – Buy Amoxicillin Buy Amoxicillin Online Without Prescription shj.mfmd.kalnunamai.lt.ixg.cb http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/

ogayaaximoe
ogayaaximoe

gruodis 11, 2020

http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ – Amoxicillin 500mg Capsules Amoxicillin Without Prescription epk.wsgk.kalnunamai.lt.ppw.hu http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/

Komentuoti


Taip pat skaitykite Naujienos

Kalnų namų šeimininkai Agnė ir Marius
„Kalnų namai“ – ne tik parduotuvė, bet ir verslas, nesiekiantis parduoti daugiau

Kalnų namai balandis 10, 2020 24 Komentarai

Tikriausiai aš jau gimiau mylėdamas kalnus. Pirmą kartą žodį „alpinistas“ išgirdau gal būdamas penkerių. Ir kiek save atsimenu, visada troškau nuvykti į kalnus ir kopti į juos. Kol mano svajonė, o gal teisingiau pašaukimas ir planas, buvo įgyvendintas studijų metais. Nuo tada jau dvidešimtmetį kiekvienais metais ilgiau ar trumpiau būnu kalnuose. Aš užaugau kalnuose ir mūsų šeimos verslo idėja gimė kalnuose. Kaip ir Yvon Chounard (Patagonia įkūrėjas), mes patys matome, kiek pasikeitė kalnai per tuos 20 metų ir kokie didžiuliai tie pokyčiai. Tad mes, Kalnų namų komanda, norime prisidėti išsaugoti kalnus kiek įmanoma tokiais, kokius patys juos radome.

Skaityti toliau

„Lost Arrow“ – daugiau kaip 60 metų gaminami plieno kabliai alpinistams
„Lost Arrow“ – daugiau kaip 60 metų gaminami plieno kabliai alpinistams

Kalnų namai kovas 30, 2020 2 Komentarai

Pirmuosius alpinistinius kablius Yvonas pasigamino iš plieninių kombaino menčių ir panaudojo juos kopdamas į uolą Lost Arrow Chimney Josemitų slėnyje, taip jie gavo ir savo pavadinimą „Lost Arrow“. Jie buvo standesni ir stipresni už minkštus ir tik kartą tinkamus naudoti europietiškus alpinistinius kablius, todėl tiko tvirtam Josemičio slėnio uolų granitui. 

Skaityti toliau

Patagonia reklama, Juodasis Penktadienis ir mūsų pažadas
Patagonia reklama, Juodasis Penktadienis ir mūsų pažadas

Kalnų namai lapkritis 28, 2019 24 Komentarai


Skaityti toliau